Montaż instalacji sterowniczej - Wielkopolska

Podstawowe funkcje sterownika

  • Pomiar temperatury i wilgotności w hali za pomocą dwóch czujników w obudowie z wymuszonym przepływem powietrza. Pomiar wilgotności odbywa się metodą „suchy – mokry”
  • Pomiar temperatury powietrza wlotowego do hali pozwala na uzyskanie mniejszych wahań parametrów powietrza w hali
  • Pomiar temperatury powietrza za nagrzewnicą wstępną w celu zabezpieczenia przed zamarzaniem
  • Pomiar temperatury podłoża w kilku punktach w celu realizacji regulacji temperatury podłoża
  • Pomiar stężenia CO2
  • Pomiar temperatury i wilgotności na zewnątrz
  • Regulacja temperatury przez zamykanie i otwieranie nagrzewnicy i chłodnicy. Wyjście z regulatora może być dostosowane do kilku rodzajów zaworów.
  • Moduł komunikacyjny -połączenie wszystkich sterowników do centralnego komputera

Sterowanie mikroklimatem w poszczególnych fazach:

  • Ustawianie zadanej wilgotności nie tylko w postaci wilgotności względnej ( np. 85.0%) ale również w postaci wilgotności bezwzględnej ( np. 11.0g/kg) lub w postaci deficytu wilgotności ( np. 2g/kg).
  • Zawartość wody w g/kg (gramach wody na kilogram suchego powietrza) to metoda określenia wilgotności polegająca na ustaleniu bezwzględnej masy wilgoci przypadającej na określona masę suchego powietrza. Zawartość wody jest jednostką wilgotności bezwzględnej, która nie zależy od temperatury powietrza.
  • Deficyt wody wyrażony w g/kg (gramach wody na kilogram suchego powietrza) to metoda określenia wilgotności polegająca na ustaleniu, ile masy wilgoci (wilgotności bezwzględnej) brakuje do pełnego nasycenia pary wodnej (to jest do wilgotności względnej równej 100%). Wartość deficytu wody w powietrzu zależy od temperatury.
  • Regulacja wilgotności przez sterownie urządzeniem nawilżającym. Rodzaj sygnału sterującego dostosowany do typu zaworu. Funkcja osuszania zrealizowana z wykorzystaniem chłodzenia poniżej punktu rosy
  • Sterownie klapą świeżego powietrza za pomocą sygnału analogowego.Sterowanie odbywa się na podstawie zadanego w danej fazie stężenia CO2 oraz temperatury i wilgotności zewnętrznej Dzięki temu możliwe jest takie sterowanie klapą świeżego powietrza które miarę możliwości wykorzystywać powietrze zewnętrzne do chłodzenia i osuszania powietrza w hali uprawowej
  • Sterowanie (za pośrednictwem falownika) prędkością obrotową wentylatora cyrkulacyjnego za pomocą sygnału analogowego zgodnie z wartościami określonymi w danej fazie
  • Sterowanie nagrzewnicą wstępną na podstawie temperatury powietrza mierzonej za tą nagrzewnicą
  • Programowanie parametrów procesu w poszczególnych fazach m.in. czas trwania fazy, wartości początkowe i końcowe temperatury , wilgotności ,stężenia Co2 , preferencje regulacji ( np. priorytet temperatury podłoża) , warunków przejścia do następnej fazy itp.
  • Możliwość włączenia funkcji ułatwiających przeprowadzenie działań specjalnych ( dezynfekcja, osuszanie po podlewaniu itp.)
  • Sygnalizacja przekroczenia granic alarmowych za pomocą informacji w centralnym komputerze oraz wyjścia sterownika z możliwością podłączenia sygnalizatora lub modułu GSM
  • Pamięć nieulotna do przechowywania parametrów wprowadzonych przez użytkownika

Montaż instalacji – profesjonalnie i kompleksowo

sterownik przemysłowy, zdjęcie płytki z elektroniką
Montaż instalacji - kompleksowo

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie, realizując między innymi montaż instalacji sterowniczej. Z naszych usług chętnie korzystają małe i duże przedsiębiorstwa, gdzie automatyzacja wielu procesów pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Systemy sterowania z naszej oferty zostały wyposażone w aplikacje dedykowane do kontroli maszyn i urządzeń. Współpracujemy między innymi z przedsiębiorstwami z branży przemysłowej, w których wykorzystywana jest nowoczesna linia technologiczna i infrastrukturalna. Odpowiadamy za pełen zakres usług od projektowania, budowy i montażu po modernizację i naprawę istniejących systemów. Wielkopolska jest głównym obszarem realizacji naszych usług..

Montaż instalacji sterowniczej – Wielkopolska

Niewątpliwie, instalacje sterownicze największą popularnością cieszą się w przemyśle spożywczym, gdzie poszczególne etapy produkcji muszą spełniać konkretne wymogi, ale też być realizowane szybko i sprawnie. System sterowania maszynami jest obecny w produkcji nieustannie. Bez maszyn nie istniałaby branża motoryzacyjna, czy też spożywcza. Mimo iż dawniej wykorzystywano w codziennej pracy ludzki potencjał, dziś w wielu obszarach stawia się właśnie na automatyzację, która pozwala na poprawę efektywności i wydajności w procesie produkcji i dystrybucji.

Zajmujemy się montażem instalacji sterowniczej w Wielkopolsce

Systemy sterowania maszynami i urządzeniami, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie cechują się indywidualnym dostosowaniem do preferencji Klienta. W ofercie znajdują się wyłącznie nowoczesne rozwiązania i innowacje, które gwarantują: bezpieczeństwo, niezawodność i efektywność pracy. W Wielkopolsce zajmujemy się montażem instalacji, jednak nie jest to nasza jedyna forma działalności, ponieważ odpowiadamy również za m.in.: projekty, budowy, modernizacje systemów sterowania maszynami i urządzeniami z wykorzystaniem programowalnych sterowników logicznych.

płytka drukowana sterownika logicznego PCL