System nawilżania wodą – regulacja wilgotności w powietrzu – Wielkopolska

nawilżanie wodne

Ogromne znaczenie odpowiedniej wilgotności powietrza w tworzeniu optymalnego klimatu dla ludzi jest bezsprzeczne. Najlepsze samopoczucie osiągamy przy wilgotności względnej powietrza pomiędzy 40 a 60% RH oraz temperaturze od 20 do 22 °C. Utrzymanie tych parametrów pozwala zmniejszyć napięcie elektrostatyczne oraz ryzyko zachorowań z uwagi na zdecydowanie mniejsze rozprzestrzenianie się mikroorganizmów i pleśni. Niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w przemyśle, w różnorodnych procesach produkcyjnych i wielu innych dziedzinach gospodarczej działalności człowieka, również ze względów ekonomicznych. Aby zapewnić odpowiednie warunki wilgotnościowe, a tym samym stworzyć optymalne warunki klimatyczne, znacznie zmniejszając zużycie energii i koszty eksploatacyjne proponujemy adiabatyczne nawilżanie wysokociśnieniowe. Nawilżanie wodne znajduje zastosowanie w takich gałęziach jak:

* pieczarkarnie

* kompostownie

* magazyny

* systemy wentylacji

Adiabatyczne nawilżanie

Dlaczego akurat nawilżanie wodne adiabatyczne? Przede wszystkim jest to już od ponad 20 lat funkcjonująca na rynku technologia, która sprawdziła się w systemach bezpośredniego nawilżania powietrza w różnorodnych warunkach, również ekstremalnych. Obecne urządzenia cechuje zdecydowanie lepsza jakość pracy i bezproblemowe utrzymanie określonej wilgotności powietrza. Na czym to polega:

  • Uystem przemiany adiabatycznej: specjalnej konstrukcji pompa spręża wodę do odpowiedniego ciśnienia, a następnie poprzez wysokociśnieniowe dysze następuje jej atomizacja, czyli powstanie mgły wodnej, która całkowicie i natychmiastowo odparowuje do powietrza bez udziału dodatkowej energii. Zmiana stanu powietrza, która nastąpiła w wyniku procesu adiabatycznego, powoduje, że świetnie nadaje się do chłodzenia powietrza w produkcji czy wentylacji.
  • system nie wymaga stosowania preparatów chemicznych,
  • Dmoże być stosowany z wodą wodociągową, zmiękczoną lub demineralizowaną,
  • system może być stosowany bezpośrednio do otoczenia lub w centrali klimatyzacyjnej (nawilżanie kanałowe – w tym przypadku zalecana jest woda demineralizowana, która dostarczana do dysz rozpylających zamontowanych wewnątrz kanału, gdzie następuje mieszanie rozpylanej wody z przepływającym powietrzem. Dystans odparowania mgły zależy zarówno od temperatury, jak i prędkości przepływającego powietrza, oraz od wymaganej do osiągnięcia wilgotności względnej. Układ sterowania poprzez czujnik mierzy wilgotność lub otrzymuje z zewnętrznego regulatora sygnał sterujący i w ten sposób następuje odpowiednia regulacja wydajności układu nawilżania),
  • w stosunku do innych funkcjonujących na rynku systemów nawilżających jest znacznie tańszy w użytkowaniu,
  • charakteryzuje się niskim zużyciem energii,
  • długa żywotność wszystkich elementów systemu,
  • minimalne zabiegi konserwacyjne.

Nowe i stare instalacje

Zdecydowanie najtańszym na rynku rozwiązaniem jest w pewnym sensie nowa instalacja (koszty cyklu użytkowania są w tym przypadku najniższe), ponieważ bez większych nakładów sekcje kanałów do nawilżania dyszami wysokoprężnymi można zintegrować z praktycznie każdym rodzajem instalacji wentylacyjnej. W sytuacji, gdy na terenie obiektu już funkcjonuje tradycyjna centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna AHU, również i ona może być dostosowana do nawilżania wodnego wysokociśnieniowego, zwłaszcza, że można wykorzystać istniejącą sekcję kanałów z tacką kondensatu i drenażem. Nierzadko można także skorzystać z automatyki centrali AHU. Z uwagi na wymianę nawilżaczy parowych na adiabatyczne, konieczna jest dobudowa dodatkowej sekcji kanału, który będzie wystarczający dla dysz wysokoprężnych. Tu również można liczyć na wysokie oszczędności eksploatacyjne.

Instalacja nawilżania wodnego

Zdecydowanie najtańszym na rynku rozwiązaniem jest nowa instalacja z jednym układem pompowym dostosowującą zapotrzebowanie dla kilku stref nawilżania. System nawilżania wodnego wyposażony w układ samoregulujący wydajnością pompy przy optymalnym zużyciu energii. Dysze wodne wysokociśnieniowe w centralach wentylacyjnych zainstalowane w kanałach z wykorzystaniem istniejących wyposażonych w odwodnienie i tace kondensatu. W obiektach nie wyposażonych wentylacje stosuje się integralne punkty strefowe nawilżaczy z dodatkowym przepływem powietrza. Tu również można liczyć na wysokie oszczędności eksploatacyjne.

Wysokociśnieniowe dysze rozpylające - wielkopolska

dysze rozpylające zapewniające właściwa wilgotnosć powietrza
Dysze rozpylające dla utrzymania właściwej wilgotności powietrza

Dla zachowania optymalnego klimatu istotne jest właściwa wilgotność powietrza. Niewłaściwa wilgotność może spowodować nieprzyjemne konsekwencje nie tylko dla zdrowia, ale również dla szeregu różnych procesów produkcyjnych. Warto wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii z naszej oferty, w której znajdziecie Państwo między innymi rozpylające dysze wysokociśnieniowe. Od lat działamy na rynku oferując usługi na najwyższym poziomie. Wyróżniamy się profesjonalizmem, a nasza kompleksowa porada i zdobyta wiedza pozwolą Państwu na dobór właściwego rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że montaż systemu wyposażonego w pompę wody, która zadba o właściwe ciśnienie oraz dysze wysokociśnieniowe pozwolą na optymalizację powietrza, dzięki czemu klimat w danym pomieszczeniu zdecydowanie się poprawi.

Zastosowanie rozpylających dysz wysokociśnieniowych

Szczególnie w przemyśle istotne jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, bowiem procesy produkcyjne wymagają specyficznych warunków. Właściwe warunki wilgotnościowe wpływają nie tylko na samopoczucie, ale również na efektywność i ekonomię produkcji, dlatego dobór instalacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb jest niezwykle istotny. Dzięki inwestycji w nowoczesne technologie skutecznie zmniejszą Państwo zużycie energii i koszty eksploatacyjne. Niezastąpionym elementem konstrukcyjnym okazują się dysze wysokociśnieniowe rozpylające, które znajdują zastosowanie w wielu firmach w Wielkopolsce i na terenie kraju. Zastosowanie jakie znajduje system nawilżania jest nie ograniczony czy to w przemyśle czy w rolnictwie dobry klimat w zasięgu ręki.

Dysze wysokociśnieniowe rozpylające

Znaczenie optymalnego klimatu dla istot żywych jest bezdyskusyjne, jednakże niewiele osób wie, że wilgotność ma również wpływ na szereg innych procesów, w tym produkcyjnych oraz logistycznych. Utrzymanie właściwych parametrów znacznie zmniejszy napięcie elektrostatyczne oraz ryzyko zachorowań, ponieważ rozprzestrzenianie się mikroorganizmów i pleśni jest ograniczone do minimum. Szacuje się, że najlepsze samopoczucie osiągamy przy wilgotności powietrza pomiędzy w przedziale 40 – 60% RH i temperaturze między 20 a 22 °C. Dzięki dyszom wysokociśnieniowym rozpylającym utrzymają Państwo prawidłowe wartości powietrza. Nasz produkty skutecznie wspierają nowoczesne instalacje.

wysokociśnieniowe dysze rozpylające

Adiabatyczne nawilżanie wysokociśnieniowe- Wielkopolska

dysze rozpylające zewnętrzna - zapewniające właściwą wilgotnosć powietrza
Dla lepszej jakości powietrza

Powietrze to niezbędny element naszego życia, który jest bezcenny. Dlatego też stale wykorzystywany jest potencjał technologiczny, by udoskonalić proces dostarczania powietrza oraz zapewnić jego odpowiedni poziom, w tym wpłynąć na właściwe nawilżenie danego pomieszczenia. Przechowywanie żywności w chłodniach, przemysł drzewny czy rolniczy często boryka się z byt niską wilgotnością co wpływa negatywnie na produkcję. System również dobrze sprawdzają się jako układ chłodzenia w pomieszczeniach zamkniętych.

Dla zachowania optymalnych warunków powietrza warto wykorzystać nawilżanie wysokociśnieniowe jest stosunkowo tanie w eksploatacji około 2kW/h przy wydajności 360 litrów wody. Nawilżacze działają poprzez rozpylenie wody do postaci mgły dzięki zastosowaniu specjalnych dysz dzięki temu błyskawicznie zostaje zaabsorbowana przez powietrze, pozostawiając je wyjątkowo wilgotnym jak i chłodnym.

Nasza propozycja z pewnością poprawi warunki Państwa pracy oraz zagwarantuje korzystne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Z naszej oferty korzystają klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Nawilżanie wysokociśnieniowe – Wielkopolska

Nawilżanie wysokociśnieniowe dla wielu pozostaje zagadką, jednakże zasada działania tej metody jest niezwykle prosta. W naszej ofercie dostępne są specjalnej konstrukcji pompy, które sprężają wodę do ciśnienia o roboczego w zależności od rodzaju układu 50-70 bar. Dzięki wyposażeniu w specjalne dysze wirnikowe możliwe jest rozpylenie wody, która następnie zmienia się w mgłę wodną i odparowuje niemalże natychmiast i całkowicie do powietrza bez dodatkowego udziału poboru energii.

Zastosowanie nawilżania wysokociśnieniowego – Wielkopolska

Systemy chłodzenia oparte są zazwyczaj na klimatyzatorach, które eksploatacyjnie potrzebują sporej dawki energii jak i stałej uwagi serwisowej. Wielu rozwiązaniach technologicznych stosuje się wodę jako zamiennik chłodu. Nasza oferta skierowana nie tylko do klientów z Wielkopolski a zasięg działania obejmuje całą Polskę. System chłodzenia poprzez rozpylanie wody w systemie wysokociśnieniowym wpływa korzystnie na zmianę temperatury powietrza przy niskich kosztach energii. Nasze rozwiązania polecamy w szczególności, jako istotny element systemowy na terenie hal produkcyjnych, w przestrzeniach magazynowych oraz miejscach, gdzie temperatura powietrza stwarza istotny dyskomfort lub wysokie koszty eksploatacyjne.